Aurica

Dieta rina si servici in ture

Recommended Posts

Buna ziua tuturor! Ma numesc Aurica. Am inceput dieta rina de la 01 noiembrie. Nu pot spune ca am slabit cine stie ce,dar  slabit. Nu o spune cantarul ci hainele! Imi e foame non stop!Am intrebat daca pot bea cafeaua cu lapte de cocos/ananas dar nu am primit nici un raspuns,inca. Deci ma strofoc sa o beau asa  amara! Mai am o intrebare: e cineva care urmeaza dieta rina si lucreaza in ture? Pt ca tare as vrea sa stiu cum sa trec peste ture de noapte fara sa mananc dar si sa-mi fac treaba pt ca am nevoie de salariu! Ma puteti ajuta cu ceva idea,sfaturi, experienta? Va multumesc si mult succes la pierdut kilograme!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Aurica,

Este normal sa mananci atunci cand lucrezi si iti poti ajusta programul meselor in functie de lucru. Important este sa dormi 8 ore in fiecare zi. Atunci cand dormi nu mananci, deci daca dormi ziua, poti manca noaptea, din moment ce respecti intervalul de 8 ore in care dormi si 8 ore in care poti manca. Am observat ca in dieta Rina se recomanda sa mananci de la ora 12 la ora 20, deci 8 ore - 1 masa principala, iar seara jumatate din masa principala. Pana in ora 12 doar fructe, astfel incat sa suporti mai usor senzatia de foame. Dar poti renunta f usor la partea asta si sa iti rezervi un interval de 8 ore in care iti permiti sa mananci alimentele permise in ziua respectiva. Un lucru important este sa nu faci excese in acest interval de 8 ore. Vorbesc din proprie experienta, pentru ca atunci cand te abtii mult timp de la a nu manca, iti vine sa mananci pana nu mai poti atunci cand "ai voie". Este greu pana cand te obisnuiesti sa controlezi asta, dar se poate face in timp, cu rabdare si perseverenta. In cafea poti pune putin lapte de cocos, o cantitate mica nu te afecteaza, mai ales daca nu are continut de zahar si este doar 1 cafea pe zi. 1 cafea si restul timpului ceaiuri din plante este perfect. Cat timp sunt la serviciu imi pregatesc cate 1 litru de ceai de chimen, de anghinare, de urzica (pe rand, ca sa nu ma plictisesc). Ajuta si digestia si amelioreaza si pofta de mancare.

Iti doresc vointa puternica si mult succes!

Cu drag,

Raluca

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.