Vizitator

Salut

Recommended Posts

Buna, numele meu este Roxana, am 31 de ani, am incercat cam toate tipurile de regim-uri, de 2 zile l-am inceput pe acesta. Obiectivul meu este sa slabesc 10 kg in 1,5 luni!

O sa vad saptamanal cam cat reusesc, as dori 2 kg :).

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On ‎08‎/‎01‎/‎2017 at 6:52 AM, Sunset said:

Salutare!

Sunt noua pe forumul acesta. Am inceput de curand dieta Rina si mi se pare super :) !

Astazi sunt la ziua 4, cea de vitamine si dimineata aveam un minus de 3 kg.

buna,

manaci doar trei mese pe zi sau cum faci, multumesc

Partajează acest post

Link spre post
On ‎19‎/‎04‎/‎2016 at 5:00 PM, AlinaElena said:

Seara buna tuturor! Ma numesc Alina, am inceput dieta pe 4 aprilie, astazi sunt la ziua 16 de vitamine. Nu pot sa va spun exact cat am slabit deja, pentru ca nu m-am cantarit( experiente neplacute in trecut(cantarul devenise o obsesie ), dat pot spune ca dupa 2 saptamani pantalonii imi stau largi in talie (masura 52), simt manecile la geaca lejere. Am 1,75 cm inaltime. Cu dieta ma gasesc bine, sunt genul de persoana care am stat la dieta toata viata, iar Rina 90 mi se pare o dieta accesibila. Am inceput aceasta dieta pentru ca promite sa schimbe metabolismul( accelerare) si practic , eu de asta am nevoie . Nu prea m-am abatut de la dieta ( in ziua de proteine sa zic ca nu tin cu strictete gramajul), iar in ziua de carbo , in afara de cele 4 patratele de cioc, de dulce nu m-am atins ( nu prea imi plac dulciurile). Va felicit pe toti cei care ati luat decizia sa incepeti aceasta dieta si pe cei ce o urmati , si sper sa reusim cu totii sa o ducem la un bun sfarsit!

buna alina,

trebuie sa cantaresti mancarea? cate mese pe zi trebuie sa ai , multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Acum 12 minute, Madi a spus:

buna,

manaci doar trei mese pe zi sau cum faci, multumesc

Buna! 

Ca la carte mananc. Apa cu lamaie si miere, micul dejun fructe (nu le amestec), pranza si cina ( jumatate din pranz) . Deci 3 mese pe zi in PAC si in ziua de vitamine din 2 in 2 ore si ceai neindulcit, apa multa.

Vad ca merge asa, am -5,100 dupa 8 zile.

Partajează acest post

Link spre post
13 hours ago, Sunset said:

Buna! 

Ca la carte mananc. Apa cu lamaie si miere, micul dejun fructe (nu le amestec), pranza si cina ( jumatate din pranz) . Deci 3 mese pe zi in PAC si in ziua de vitamine din 2 in 2 ore si ceai neindulcit, apa multa.

14 hours ago, Sunset said:

Buna! 

cum si cand bei apa cu lamiae si miere? multumesc

Partajează acest post

Link spre post
La 12.01.2017 la 10:31, Roxana31 a spus:

Buna, numele meu este Roxana, am 31 de ani, am incercat cam toate tipurile de regim-uri, de 2 zile l-am inceput pe acesta. Obiectivul meu este sa slabesc 10 kg in 1,5 luni!

Buna, nu stiu unde exact sa postez evolutia regimului meu asa ca voi poate aici. Am inceput pe data de 10 avand 81 kg seara, astăzi m-am cantarit am 76,6. Mentionez ca sunt o persoana care a facut sport de performanta iar acum stau numai la birou. Am ținut tot felul de diete, de la herbal life ( am ținut 3 luni cu 2 menținere si a avut efect) pana la dieta influențată de luna plina. Am crezut ca nu voi mai putea reusi, vad ca imi merge foarte bine. Imi place că pot mânca si dulciuri , sunt o mare fana a lor si nu pot rezista fara. Recunosc ca in ziua de dulce beau si o doza de cola, inca nu pot sa renunț definitiv. Ca si exercitii fac 45 min pe stapper acasa la stiri. Investitie de 200 ron maxim, nu ocupă spatiu si este si eficient. Pentru cele care au ținut tot felul de diete aceasta este una potrivita.

Partajează acest post

Link spre post
La 12.01.2017 la 10:31, Roxana31 a spus:

Buna seara,

Am mai scris un post dar presupun ca am omis să îi dau send. Emoțiile☺.

Pe data de 10 am inceput regimul si aveam 81 kg, tin sa mentionez ca am facut sport de performanta si de 6 ani stau mai mult la birou. Singura miscare pe care o fac este pe un stepper 45 minute (nu fac zilnic.... recunosc), este o investitie buna - 200 ron un stepper ok. Cât despre regimul propriu zis am fost si sunt inca reticienta deoarece am tinut-o dintr-un regim in altul de cativa ani si după dădeam ,,iama" in mâncare ( sunt o persoana căreia ii place mancarea) - merg pe principiul trăiesc ca sa mănânc si nu mănânc ca sa trăiesc, stiu ca este gresit dar imi asum. Dar aceasta dieta mi-a oferit o surpriza plăcută mănânc cam ce imi place .... Am zi de dulciuri, sunt innebunita după ele, sunt alimente variabile pe care eu le mănânc cu placere. Acum am 76 kg, sper ca la sf dietei de 90 zile sa am 69 kg, este obiectivul meu. 

Menționez ca am 183 cm.

Imi este greu sa ma limitez la cantități dar încet încet reusesc. 

Sper ca am postat corect aici evolutia mea, daca exista o alta rubrică va rog sa imi spuneti.

Seara buna si succes la slăbit! 

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator

pentru evolutie era topicul: 

dar nu e nici un fel de problema :)

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.